‘ArayanıBil’ ve ‘Şimdi ara’ servisleri birleşti

Telefonunuz kapalı olduğunda sizi arayanları öğrenmenizi sağlayan ArayanıBil servisi ile ulaşılamayan abonelerin ulaşılabilir hale geldiğini SMS ile size bildiren Şimdi Ara servisi tek bir servise dönüştü.
Avealılar, aylık 0.79 TL karşılığında ArayanıBil adıyla hizmet verecek bu yeni servisten 22 Kasım tarihine kadar 1 ay süre ile ücretsiz olarak faydalanabilecek. ArayanıBil servisi ile ilgili tüm aboneler, SMS ile bilgilendirilecek. İsteyenler, eski aboneliklerini de iptal edebilecek.


ArayanıBil servisinin en sevdiğimiz özelliklerinden biri Avea’nın ‘Her durumda Arayanı Bil’ olarak isimlendirdiği hizmet. Bu servis sayesinde telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönleniyor ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak geliyor.
Akıllı telefonların yaygınlaştığı günümüzde telefonun özelliklerinden faydalanıp çağrı almak istemeyen kişiler için oldukça kullanışlı.

Servise üye olmak için ‘ARAYANIBIL ACIK’ yazıp 5555′e SMS olarak göndermeniz yeterli. ‘Her durumda Arayanı Bil’i aktifleştirmek için ise ArayanıBil servisine üye olduktan sonra **21*05559477070#’yi tuşlamanız yeterli. ##21# tuşlayarak da telefonunuzu eski haline döndürebiliyorsunuz.

Daha detaylı bilgi için Avea.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.